CHESTERFIELD vagy COVER KABÁT

A magyar közbeszéd kabátokkal kapcsolatos terminológiája, hogy is mondjam, sajátosan változatos. Ismerünk olyat, hogy Télikabát, Hosszúkabát, Rövidkabát, Dzseki, esetleg Ballonkabát/Esőkabát. Igaz, hallok időnként olyat is hogy Felöltő. De vajon konkrét kérdés esetén hányan tudnák mit is jelent az pontosan? Ha pedig olyan klasszikusokról van szó, mint a Chesterfield vagy a Cover, biztos vagyok benne, hogy jellemzően még a stylistok sem tudják mi fán teremnek. Épp ezért megpróbálok most rámutatni a férfi ruhatár két meghatározó kabáttípusának legfontosabb jellemvonásaira.

Szerző és cikkei


Szerző: Brainel MEHANDI | A szerző további cikkei


Ingyenes bevezető

Bár vitathatatlan, hogy a kabátnak védő funkciója is van, tartalma sokkal mélyebb ennél. A férfi ruhatárban a cipő mellett valószínűleg a kabát az, amelyen keresztül a stílusos szemlélet a leghatékonyabban megnyilvánulhat. Igazi kultúrával rendelkezik. Régebben a társadalmi hovatartozás is „kiolvasható” volt belőle, és bár mára már aligha sokan értik a kabátkultúra nyelvét, azért még mindig sokat elárul rólunk az, hogy milyen kabátokat viselünk. Persze, manapság az életmód felgyorsulása, de sokszor a tájékozatlanság okán is, sajnos nem kapja meg azt a figyelmet, amely megilletné ezt a nagy múltú ruhadarabot. A kabát protokoll szerinti besorolását anyaga, színe, fazonja, és azon belül a hosszúsága határozza meg. Ezeknek a tényezőknek kell alkalmazkodniuk stílusban és jellegben egyaránt a ruházatunk többi részéhez, annak függvényében, hogy éppen üzleti, alkalmi vagy kötetlen az aktuális öltözékünk. Ugyanakkor a kabát természetesen a napszaknak és az évszaknak is meg kell, hogy feleljen.

A kabátválaszték formai, stílusbeli szempontból is meglehetősen szerteágazó, éppen ezért a stílustörések elkerüléséhez érdemes legalább azzal tisztában lennünk, hogy a kabát, amit viselni szeretnénk, modern vagy klasszikus vonalvezetésű, és ennek megfelelően a viselési előírásokat is sajátítsuk el. Ám, aki igazán komolyan gondolkodik személyes kulturális tőkéjének építése kapcsán, annak kompetenciája lényegesen továbbmegy ennél. Az ilyen ember könnyen kiismeri magát legyen szó Chesterfieldről, Coverről, Ulsterről, Poloról, vagy bármilyen más klasszikus kabátról. Itt és most Chesterfield és a Cover formai és kulturális különbségeivel fogunk megismerkedni. 

A cikk továbbolvasásához Insider státusz szükséges! Amennyiben rendelkezik ezzel a jogosultsággal, kérjük kattintson a BEJELENTKEZÉS gombra. Ha még nem rendelkezik Insider sztátusszal, javasoljuk vegye fontolóra, hogy csatlakozik közösségünkhöz!


Szobainas / LUKÁCS György

A NYÁRI INGEK ANATÓMIÁJA

Ha azt gondoljuk, a kánikulában az ingviselésre csakis az ujjak megcsonkítása...
Szobainas / LUKÁCS György

A NAGY TÉLIKABÁT SZEMLE

Korábban már megismerkedhettek a Chesterfield és a Cover coat fogalmával,...
Szobainas / LUKÁCS György

AZ ŐSZI/TÉLI CIPŐARZENÁL

Bár a nyár utolsó sugarai még kellemes időt biztosítottak szeptember végén,...
Szobainas / LUKÁCS György

PAKOLÁS MESTERFOKON

Egy flottul levezényelt utazás precíz logisztikát igényel, amely komoly...